Więcej o nas

Hunter Douglas Fabrication Sp. z o.o jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji dekoracji okiennych, zlokalizowanym w Chludowie koło Poznania. Przedsiębiorstwo należy do Grupy Hunter Douglas, prowadzącej działalność w zakresie badań i rozwoju, sprzedaży oraz produkcji dekoracji okiennych i produktów architektonicznych na całym świecie, włączając Europę, Amerykę Północną i Południową, Azję i Australię, zatrudniającej około 22 000 utalentowanych ludzi w ponad 100 krajach. Historia grupy sięga początków XX wieku.

Naszą misją jest dostarczanie klientom wysokiej jakości produktów i usług w branży osłon okiennych, dostosowanych bezpośrednio do indywidualnych potrzeb, na czas oraz z zachowaniem najlepszej efektywności.

Naszą wizją jest stać się najbardziej profesjonalnym i rozpoznawalnym producentem osłon okiennych, a także być postrzeganym przez klientów jako kluczowy partner w osiąganiu sukcesu w biznesie.

Historia grupy w datach

1919 - Henry Sonnenberg rozpoczyna działalność pierwszej firmy w Niemczech
1932 - firma zostaje przeniesiona z Niemiec do Holandii
1946 - Joe Hunter dołącza do zespołu i razem z Henrym Sonnenbergiem rozwija nową technologię służącą do przetwarzania aluminium, co prowadzi do produkcji żaluzji
1956 - siedziba firmy przenosi się do Montrealu w Kanadzie
1960-1980 - Hunter Douglas rozwija się na całym świecie, powstają biura w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji oraz Australii
1971 - zarząd spółki wraca do Rotterdamu i pozostaje tam do chwili obecnej
1995 - powstaje firma Intersun Sp. z o.o. w Chludowie
2001 - następuje zmiana nazwy spółki na Faber Polska Sp. z o.o.
2010 - Faber Polska Sp. z o.o. zostaje zakupiona przez Hunter Douglas i zmienia nazwę na Hunter Douglas Fabrication Sp. z o.o.
2020 - Firma zmienia nazwę na Fabrication HDPGP spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa

Polityka firmy

 • Biznes to ludzie.
 • Zaufanie i szacunek to podstawa wszystkich relacji.
 • Postępuj według zasad – skup się na sprawach zasadniczych, a przy tym znaj szczegółowo swój obszar działania.
 • Nie podążaj za tłumem. Miej odwagę proponować nowe, a gdy to możliwe, niepowtarzalne rozwiązania.
 • Nie obawiaj się popełniać błędów ani do nich przyznawać. Tylko ten, kto nic nie robi, nie popełnia błędów.
 • Lepiej podejmować próby, niż je tylko rozważać; jeśli możesz, wyeliminuj ryzyko.
 • Słuchaj rad innych. Miej jednak odwagę postępować zgodnie z własnymi przekonaniami.
 • Odróżniaj umowy od współpracy. Umowa jest jednorazowa, podczas gdy współpraca wymaga wzajemnego zaufania przez cały czas jej trwania.
 • Wyczucie czasu jest niezwykle ważne. Są chwile, gdy trzeba ruszyć gwałtownie do przodu i takie, kiedy nie powinno się robić niczego.
 • Zdrowy rozsądek i instynkt są o wiele ważniejsze niż inteligencja i zdobyta wiedza.
 • Bądź świadomy granic swoich możliwości. Strzeż się ludzi, którzy nie wiedzą, czego nie wiedzą.
 • Jedyną rzeczą pewną jest zmiana. Umiejętność przetrwania i rozwoju zależy od elastyczności i chęci ciągłego dostosowywania się do zmieniającego się świata.
 

Nasze cele

Misją Hunter Douglas jest dostarczanie klientom wysokiej jakości produktów i usług w branży osłon okiennych, dostosowanych bezpośrednio do indywidualnych potrzeb, na czas oraz z zachowaniem najlepszej efektywności.
Naszym celem jest stać się najbardziej profesjonalnym i rozpoznawalnym producentem osłon okiennych, a także być ostrzeganym przez klientów jako kluczowy partner w osiąganiu sukcesu w biznesie.

#jesteśmyhunterdouglas